reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© bakhtiarzein dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 13 listopada 2015

Apanet wchodzi na rynek amerykański

Wrocławski producent systemów sterowania, dzięki udziałom posiadanym w amerykańskiej spółce Smart Lighting Systems, rozpocznie sprzedaż własnych systemów na rynku Stanów Zjednoczonych.
To pierwsza tak poważna obecność wrocławskiej grupy poza kontynentem europejskim – podkreśla spółka w komunikacie. Wcześniej – na fali dużego zainteresowania produktami spółki ze strony firm zagranicznych – Apanet informował o systemach pilotażowych m.in. w Hiszpanii oraz na Łotwie.

- Smart Lighting Systems zajmować się będzie m.in. wsparciem marketingowym oraz samą dystrybucją naszych produktów na terenie USA. W ramach partnerstwa mamy także opracować nowe rozwiązania optymalizujące zużycie energii wewnątrz i na zewnątrz budynków – mówi Piotr Leszczyński, prezes zarządu Apanet SA. - Obecność na rynku amerykańskim, zdecydowanie największym w branży inteligentnego zarządzania zużyciem mediów, to dla nas naturalny kierunek rozwoju i droga do zwiększenia sprzedaży zagranicznej – dodaje Leszczyński. Wspólnikami Smart Lighting Systems są: Apanet Green System, Ledlighting LLC, Sunview Led LLC oraz Jongkong Sunview Lighting Limited. Powstanie nowego podmiotu było następstwem listu intencyjnego zawartego z SunView Led – spółką prawa amerykańskiego, o współpracy z którą zarząd Apanetu informował w połowie września.

Dotychczas największym i najbardziej skomplikowanym kontraktem zrealizowanym przez wrocławską grupę kapitałową było zaprojektowanie i wdrożenie inteligentnego systemu sterowania oświetleniem ulicznym w Bydgoszczy.

Spółka Apanet od 2003 roku zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych mikroprocesorowych urządzeń sterujących oraz całych systemów automatyki i sterowania. Od 2010 roku – wraz z powołaniem do życia spółki Apanet Green System – działa w branży kontroli zużycia mediów, specjalizując się w inteligentnych systemach zarządzania oświetleniem ulicznym.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1