reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Anna Lewandowska Przemysł elektroniczny | 06 listopada 2015

Współpraca Saaba i Stoczni Marynarki Wojennej

Firma Saab i Stocznia Marynarki Wojennej w Gdyni podpisały list intencyjny dotyczący współpracy przy programach morskich.
Współpraca ma dotyczyć m.in. programu łodzi podwodnych Orka. – Silne partnerstwo na szczeblu lokalnym jest podstawą naszej strategii biznesowej. Cieszymy się z tej umowy i wierzymy, że stanowi ona istotny krok w naszych wysiłkach, by wesprzeć polski program łodzi podwodnych noszący kryptonim Orka. Dla firmy Saab współpraca z lokalnymi partnerami oznacza korzyści dla naszych klientów, korzystających z rozwiązań firmy Saab i, co ważniejsze, mamy także do czynienia z transferem wiedzy i technologii do lokalnego przemysłu – powiedział ason Howard, dyrektor firmy Saab na Polskę.

Program o kryptonimie Orka zakłada wyposażenie Marynarki Wojennej RP w trzy nowoczesne okręty podwodne do 2030 roku.

W Polsce dostępne są pociski RBS15 Mk3 firmy Saab oraz radary Sea Giraffe prznaczone dla polskich okrętów rakietowych. Z kolei system przeciwminowy SaabDouble Eagle MCM został niedawno wybrany przez Polską Marynarkę Wojenną na wyposażenie niszczyciela min Kormoran II.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1