reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© PGZ Przemysł elektroniczny | 09 listopada 2015

Porozumienie PGZ i Portugalskiej Platformy Przemysłu Obronnego

Szczególnym obszarem współpracy pomiędzy PGZ i idD będą systemy okrętowe, systemy bezzałogowe oraz wymiana doświadczeń w zakresie inicjowania centrów wsparcia rozwoju start-up’ów ukierunkowanych na usługi dla sektora obronnego.
W ostatnich dniach października Polska Grupa Zbrojeniowa zawarła porozumienie z Portugalską Platformą Przemysłu Obronnego (Portuguese Platform for Defence Industries, idD) o promowaniu współpracy dwustronnej. Celem umowy jest wzajemne wzmocnienie konkurencyjności podmiotów przemysłowych zgromadzonych wokół PGZ i idD.

Portugalską Platformę Przemysłu Obronnego (idD) utworzyły razem portugalskie Ministerstwo Obrony i Ministerstwo Finansów. Celem platformy jest rozwój i promocja narodowej bazy technologiczno-przemysłowej sektora obronnego.

idD reprezentuje ponad 250 firm (publicznych i prywatnych), głównie małych i średnich przedsiębiorstw, pochodzących z różnych branży związanych z sektorem obronnym i podwójnego zastosowania, jak: aeronautyczną i kosmiczną, morską, inżynieryjną, technologii materiałowych, zdrowia, tekstylną, logistyczną, badawczo-rozwojową, robotyki i automatyzacji, energii, cyberbezpieczeństwa, systemów bezzałogowych, technologii informacyjnych oraz usług. Roczny obrót portugalskiej bazy przemysłowej sektora obronnego reprezentowanej przez idD wynosi 1,72 mld EUR, z czego 88% pochodzi z eksportu.

Źródło: PGZ

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 27 2018 00:02 V9.5.0-1