reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Intel Przemysł elektroniczny | 06 listopada 2015

Intel Capital: ponad pół miliarda dolarów na start-upy

Inwestycyjne ramię Intela przeznaczy w tym roku ponad 500 mln USD na start-upy – poinformowała firma. W 2014 roku ta kwota wyniosła 359 mln USD.
W tym tygodniu Intel Capital podał listę kolejnych 10 start-upów, które firma zdecydowała się wesprzeć łączną kwotą 22 mln USD. Wśród nich znalazła się brytyjska firma Chargifi pracująca nad technologią bezprzewodowego ładowania, amerykańska KMLabs oferująca lasery, amerykańska firma LISNR, która opracowała protokół przesyłania danych poprzez sygnał audio, wykorzystując do tego wysokie częstotliwości, czy Microprogram Information – tajwański start-up oferujący rozwiązania z obszaru internetu rzeczy m.in. do zarządzania flotą pojazdów. Intel Capital zainwestuje także w FreedomPop (Stany Zjednoczone, usługi telekomunikacyjne), Sckipio (Izrael, modemy), Prieto Battery (Stany Zjednoczone, baterie), Body Labs (Stany Zjednoczone, cyfrowe obrazowanie ludzkiego ciała) oraz w firmę Perfant Technology (Chiny, obrazowanie).

Warto również wspomnieć o firmie what3words z Londynu, która zwróciła uwagę Intela. what3words co prawda nie zajmuje się hardwarem, ale opracowała nowatorski sposób podawania precyzyjnej lokalizacji dowolnego miejsca na Ziemi. Współrzędne geograficzne przekazywane są za pomocą unikalnego zestawu 3 słów, które określają kwadrat o powierzchni 9 m kw. Takich kwadratów jest na świecie 57 bilionów, a do ich opisania stworzono bank 40 tys. słów, z których można ułożyć 64 bilionów trzywyrazowych kombinacji. W ten sposób można łatwo określić liczne miejsca, które nie mają przypisanego adresu, a jak informuje firma – około 4 mld ludzi na świecie nie jest w stanie podać swojej lokalizacji, by poprosić o pomoc czy zamówić przesyłkę.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 18 2018 17:55 V10.0.0-2