reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© lavitreiu dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 29 października 2015

1,2 mln PLN na urządzenie okulistyczne

„Prototyp urządzenia do rejestracji i analizy dykrotyzmu oka oraz wczesnej diagnostyki jaskry" to projekt badaczki z Politechniki Wrocławskiej, który uzyskłał dofinansowanie w Programie LIDER.
Dr inż. Moniki Danielewskiej z Katedry Inżynierii Biomedycznej Politechniki Wrocławskiej zbuduje prototyp urządzenia do rejestracji i analizy ocznego pulsu dykrotycznego oraz wdroży go w praktyce klinicznej. Dykrotyzm oka to podwójny puls rogówki, który przypada na jedno uderzenie serca, zjawisko to często pojawia się u osób chorujących na jaskrę. Mówiąc prościej: oko z jaskrą pulsuje w szybszym tempie niż rytm bicia serca, a nie w takim samym, jak wcześniej sądzono.

Obecnie na rynku nie ma metod nie ma zastosowania przy ocenie dykrotyzmu oka, dlatego urządzenie zbudowane przez dr Danielewską pozwoli okulistom zebrać dotychczas niedostępne informacje na temat dynamicznych zmian parametrów gałki ocznej.

Dofinansowanie z NCBiR pomoże badaczce stworzyć własny zespół oraz umożliwi komercjalizację nowatorskiego urządzenia.

Źródło: Pryzmat – magazyn Politechniki Wrocławskiej

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 25 2018 11:14 V9.5.0-2