reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© mchudo dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 29 października 2015

SPX Flow przenosi produkcję do Polski

Firma zajmująca się projektowaniem i produkcją linii technologicznych, ogłosiła wieloletni plan rozwoju produkcji w Polsce, który obejmuje między innymi budowę zakładu produkcyjnego.
Amerykańska firma wybuduje w Bydgoszczy zakład produkcyjny o powierzchni blisko 28 tys. m kw., do którego zostanie przeniesiona produkcją z fabryk zlokalizowanych w niemieckim mieście Unna oraz duńskim Kolding. SPX Flow zapowiedział zamknięcie zakładów w Unna i Kolding w 2016 roku.

Nowy zakład zostanie wybudowany w pobliżu istniejącego centrum dystrybucyjnego firmy oraz funkcjonującego obecnie bydgoskiego zakładu.

Wartość inwestycji związana z przenoszeniem produkcji do Polski szacowana jestna 60-65 mln USD, przy czym nakłady kapitałowe mają wynieść około 20 mln USD, natomiast pozostała kwota zostanie przeznaczone na inne wydatki. Większość inwestycji przypadnie na drugą połowę 2015 roku oraz pierwszą połowę roku 2016. Firma otrzymała także ulgi podatkowe od polskiego rządu w wysokości 25 mln USD.

SPX jest ogólnoświatowym dostawcą rozwiązań z zakresu inżynierii procesowej i automatyki dla branży mleczarskiej, przemysłu spożywczego, morskiego, farmaceutycznego i służby zdrowia. Firma SPX Flow Technology Poland sp. z o.o. z siedzibą w Bydgoszczy zajmuje się realizacją projektów inżynieryjnych, produkcją wymienników ciepła, pomp oraz zaworów.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 25 2018 11:14 V9.5.0-1