reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© mopic _dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 26 października 2015

Toshiba sprzeda biznes sensorów?

Według nieoficjalnych informacji, Toshiba zamierza sprzedać biznes sensorów firmie Sony za 164,7 mln USD.
Pozbycie się działu sensorów ma być częścią ogłoszonego wcześniej w tym roku planu restrukturyzacyjnego Toshiby – donosi Reuters powołując się na anonimowe źródła związane ze sprawą. Produkowane przez japońską spółkę sensory obrazu są wykorzystywane w smartfonach i aparatach fotograficznych. Jednak to właśnie Sony zbudowało prawdziwą potęgę na rynku matryc światłoczułych i Toshiba zamierza wycofać się z tej konkurencji, sprzedając dział sensorów łącznie z zakładem produkcyjnym w japońskim mieście Oita.

Widomość nie jest oficjalna, ale według informatorów Reutersa firmy mają ogłosić transakcję już niedługo. Przedstawiciele Sony odmówili komentarza w sprawie ewentualnej sprzedaży, natomiast Toshiba poinformowała, że rozważa różne opcje dotyczące działu półprzewodników firmy.

Źródło: Reuters

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-1