reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© rob hill dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 27 października 2015

MON wspiera Platformę Transferu Technologii ARP

Agencja Rozwoju Przemysłu SA i Ministerstwo Obrony Narodowej podpisały list intencyjny dotyczący współpracy przy rozwoju Platformy Transferu Technologii (PTT).
W ramach podpisanego porozumienia MON otrzyma dostęp do zasobów PTT, skąd będzie mogło czerpać informacje na temat dostępnych rozwiązań technologicznych, stanu ich zaawansowania i parametrów w wybranych branżach. Podejmowane będą także wspólne działania komunikacyjno-informacyjne w obszarze projektów innowacyjnych oraz współpracy przemysłu z nauką w branżach związanych z obronnością.

MON i ARP będą także działać na rzecz stymulowania transferu technologii wojskowych do zastosowań cywilnych w formule „dual-use”. W tym kontekście PTT może stać się ważnym elementem tego transferu.

Jeśli chodzi o udział resortu obrony w PTT, to MON może być zarówno dawcą, jak i biorcą technologii. Ministerstwo może także pełnić rolę propagatora tworzonego rozwiązania wśród podległych jednostek badawczych (instytutów i uczelni wojskowych), kontrahentów realizujących projekty naukowo-badawcze i rozwojowe na rzecz resortu obrony narodowej, a także krajowych producentów sprzętu wojskowego. - PTT stanie się pomocnym narzędziem, szeroko wykorzystywanym zarówno przez twórców nowoczesnych rozwiązań technologicznych, jak i przedsiębiorców pragnących implementować istniejące rozwiązania w nowych wyrobach – informuje MON w komunikacie.

Modernizacja polskiego wojska to duża szansa dla polskiego przemysłu, nie tylko obronnego. Transfer technologii wojskowych do zastosowań cywilnych w formule „dual-use” jest istotnym elementem rozwoju innowacyjności w gospodarce. Ministerstwo Obrony Narodowej (MON) dysponuje i zarządza wieloma rozwiązaniami technicznymi, pozyskanymi w wyniku realizacji projektów badawczo-rozwojowych na potrzeby SZ RP. Z drugiej strony stale poszukuje nowych technologii, których implementacja w sprzęcie wojskowym pozwalałaby na osiągnięcie przewagi operacyjnej nad potencjalnym przeciwnikiem – podkreśla resort obrony w komunikacie.

Żródło: MON

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 21 2018 15:38 V9.3.2-2