reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© katarina tilholm dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 26 października 2015

100 tys. inteligentnych liczników we Wrocławiu

Do końca tego roku w mieszkaniach wrocławian TAURON Dystrybucja zainstaluje kolejne 40 tysięcy urządzeń.
Nowoczesny system AMIplus trafi do wszystkich mieszkańców aglomeracji wrocławskiej, którzy są klientami spółki TAURON. Projekt obejmujący wymianę 331 tysięcy liczników potrwa do lutego 2017 roku.

Pierwsze liczniki zamontowano w kwietniu na wrocławskich Popowicach. W kolejnych miesiącach akcja wymiany urządzeń objęła w sumie 13 dzielnic miasta. Do końca roku monterzy pojawią się jeszcze w Jerzmanowie, Leśnicy, Maślicach, Stabłowicach, Złotnikach, Żernikach oraz Starym Mieście. Z kolei w 2016 roku wymianą urządzeń zostaną objęte dzielnice w północnej i wschodniej części Wrocławia.

TAURON przestrzega, by nie dać się oszukać osobom, które podają się za pracowników firmy i żądają opłaty za wymianę licznika. - Wymiana licznika jest bezpłatna i nie wymaga zmiany w umowie na dostawę energii – pisze firma w komunikacie.

Instalacja inteligentnego oprogramowania to element zaleceń Unii Europejskiej oraz Urzędu Regulacji Energetyki. Zgodnie z unijną dyrektywą do 2020 roku nowe liczniki powinny zostać zamontowane u 80% konsumentów. Wdrożony system udoskonali działanie sieci, która ma być bezpieczniejsza i sprawniejsza.

Źródło: © TAURON

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-1