reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Anna Lewandowska Przemysł elektroniczny | 23 października 2015

Tygodniowy przegląd wiadomości

W tym tygodniu szczególnie polecamy artykuł o firmie Creotech Instruments, w której nowoczesnym cleanroomie montowane są moduły na potrzeby branży kosmicznej.
Z kraju:

Dr Grzegorz Brona, szef Creotech Instruments, opowiedział nam o działalności i planach spółki. Przeczytajcie koniecznie!

Warto również poznać kolejny ciekawy polski start-up, tym razem z branży bezpieczeństwa. Zaglądajcie na nasz portal, bo już wkrótce opowiemy więcej o planach firmy Elephant..

Firma EAE Elektronik[ przeniosła się do nowego budynku.

Ważne wydarzenie dla firm z sektora lotniczego: podpisano list intencyjny dotyczący utworzenia nowego klastra o nazwie „Wyżyna Lotnicza”. Będą nowe miejsca pracy.

A skoro główne miasta „Wyżyny Lotniczej” to Łódź, Radom i Dęblin, więc firma Airbus zapowiada mocne wsparcie rozwoju klastra.

Firma 3M zapowiada utworzenie kilkuset nowych miejsc pracy we Wrocławiu.

Zachęcamy także do zapoznania się z wynikami konkursu Go_Global.pl, wybraliśmy kilka interesujących projektów, które zostały rekomendowane do dofinansowania przez NCBR.

Ze świata:

Kolejne ważne przejęcie w branży IT, tym razem na rynku urządzeń do przechowywania danych: Western Digital kupuje SanDisk.

Nokia zebrała już komplet pozwoleń urzędów antymonopolowych niezbędnych do przejęcia Alcatela

A skoro o Nokii mowa, to fińska spółka razem z Intelem oraz Ericssonem zawarły porozumienie dotyczące współpracy nad łączem nowej generacji.

Z kolei Intel zamierza produkować więcej układów pamięci i w tym celu zainwestuje dużą sumę w chiński zakład.

I ciekawa wiadomość na koniec: na portalu evertiq.pl pojawi się seria artykułów technicznych dotyczących głównie technologii produkcji. Zapraszamy do lektury.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 21 2018 15:38 V9.3.2-2