reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© rasa messina francesca dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 22 października 2015

Western Digital przejmuje SanDisk

Mamy kolejną olbrzymią akwizycję w branży IT: producent dysków twardych Western Digital podpisał umowę przejęcia firmy SanDisk. Wartość transakcji to 19 mld USD.
Dopiero co pisaliśmy o rekordowej akwizycji Della, który kupił firmę EMC za 67 mld USD, a wczoraj podpisano kolejną umowę, tym razem pomiędzy Western Digital i SanDisk. Jedna akcja firmy SanDisk została wyceniona na 86,5 USD. Finalizacja transakcji zaplanowana jest na trzeci kwartał 2016 roku.

SanDisk jest trzecim na świecie producentem pamięci flash, firma znana jest także ze swoich kart pamięci i dysków USB. Po połączeniu spółek, na rynku urządzeń do przechowywania danych powstanie gigant oferujący różnorodne rozwiązania. - Przejęcie jest kolejnym krokiem na drodze transformacji Western Digital w firmę oferującą rozwiązania do przechowywania danych na skalę globalną, dysponującą szerokimi zasobami produktowymi i technologicznymi oraz wiedzą w zakresie pamięci nieulotnych. Dzięki tej transakcji Western Digital podwoi rynek zbytu oraz zwiększy swój udział w bardziej zyskownych sektorach – pisze firma w komunikacie.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2