reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Intel Przemysł elektroniczny | 22 października 2015

Intel zainwestuje nawet 5,5 mld USD w produkcję pamięci

Intel zamierza przekształcić fabrykę półprzewodników w chińskim Dalian w zakład produkujący pamięci.
Zakład w Dalian działa od 2010 roku i dostarcza produkty wykonane w 65 nm technologii. Intel zamierza go przekształcić w fabrykę produkującą pamięci i, w ramach długofalowej strategii, w ciągu najbliższych lat zainwestować w rozwój zakładu nawet 5,5 mld USD.

W zakładzie w Dalian zostanie uruchomiona produkcja chipów wykonanych w najnowszej technologii 3D NAND. Produkcja takich chipów rozpocznie się w drugiej połowie 2016 roku.

Pamięci 3D NAND to zupełnie nowa kategoria pamięci przedstawiona przez firmy Intel i Micron latem tego roku. Jak zapewniają producenci, nowe chipy są do 1000 razy szybsze i trwalsze, niż obecne pamięci flash. Pamięci 3D NAND charakteryzują się beztranzystorową architekturą, opartą na krzyżowej strukturze tworzącej trójwymiarową szachownicę, w której poszczególne komórki mogą być indywidualnie adresowane. W rezultacie dane mogą być odczytywane w małych porcjach, dzięki czemu proces zapisu i odczytu może być szybszy i wydajniejszy.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-1