reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© stokkete dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 23 października 2015

Roboty chirurgiczne zrewolucjonizują opiekę zdrowotną

Frost & Sullivan wymienia 10 najnowocześniejszych technologii, które przekształcą sektor opieki zdrowotnej, a wśród nich właśnie roboty chirurgiczne.
Według Frost & Sullivan, rozwiązania obejmujące innowacje z różnych branż będą stanowić podstawę diagnozy medycznej i leczenia. Nowatorskie rozwiązania dotyczące sprzętu medycznego, diagnostyki i obrazowania zaowocowały tańszymi i bardziej elastycznymi rozwiązaniami z dziedziny opieki zdrowotnej, które odgrywają kluczową rolę w monitorowaniu zwiększającej się liczby występowania chorób przewlekłych na całym świecie. Znaczącą cechą listy głównych technologii medycznych, przygotowaną przez Frost & Sullivan w 2015 roku, jest ich potencjał w zakresie zaspokajania potrzeb zarówno w krajach rozwiniętych, rozwijających się, jak również w krajach wschodzących.

Z analizy Frost & Sullivan “Główne technologie dotyczące sprzętu medycznego i obrazowania w 2015 r.” wynika, że rozwój w sektorze opieki zdrowotnej będzie koncentrował się na następujących 10 technologiach: roboty chirurgiczne, cyfrowa patologia, neuroprotetyka, lasery chirurgiczne, inteligentne pigułki, obrazowanie optyczne, technologie informatyczne z zakresu opieki zdrowotnej, zintegrowane monitorowanie oznak życiowych, sztuczne organy i czterowymiarowe obrazowanie ultradźwiękowe (4D). Nowe metody, takie jak neuroprotetyka i hybrydowe obrazowanie zmierzają w kierunku komercjalizacji. Technologie, które już teraz znajdują się na etapie wczesnej komercjalizacji, w tym inteligentne pigułki i roboty chirurgiczne, będą miały wiele różnych zastosowań.

Wspólną cechą, która łączy te 10 rozwiązań, jest ich zakres pozwalający na konwergencję z platformami pozamedycznymi. Innowacje z zakresu elektroniki, czujników, technologii informatycznych i zaawansowanej produkcji aktywnie napędzają rozwój w zakresie produktów i technologii związanych ze sprzętem medycznymi i obrazowaniem. Firmy spoza sektora opieki zdrowotnej, takie jak Google czy IBM inwestują we wspomniane technologie.

Źródło: Frost & Sullivan

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-2