reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Autosan Przemysł elektroniczny | 22 października 2015

Spółki PGZ zainteresowane kupnem Autosanu

Konsorcjum firm: HSW, PIT-Radwar (obie z Grupy PGZ) oraz prywatna spółka SKB Drive Tech chcą kupić producenta autobusów firmę Autosan.
Jak poinformował wiceminister skarbu państwa Zdzisław Gawlik, konsorcjum złożyło już ofertę, która zakłada utrzymanie produkcji autobusów oraz sprzętu na rynek kolejowy oraz przejęcie pracowników na dotychczasowych zasadach.

- Chcemy również, żeby Autosan wypełnił polską przestrzeń i potrzeby polskich sił zbrojnych, po to (w konsorcjum) jest PIT-Radwar i HSW. Liczymy, że ten konglomerat różnych pieniędzy i różnych pomysłów na działanie Autosanu, zapewni lepszą przyszłość firmie i że Autosan będzie wracał do lat minionych i będzie odzyskiwał swoją świetność - powiedział Gawlik.

Autosan jest w upadłości likwidacyjnej od początku października 2013 roku. Jak na razie, mimo kilku prób, nie udało się sprzedać sanockiego producenta autobusów.

Źródło: PAP

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 21 2018 15:38 V9.3.2-1