reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© otto ballon mierny dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 21 października 2015

Tele-Fonika Kable SA otrzyma 250 mln PLN

Polski producent kabli otrzyma od Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju (EBOR) 250 mln PLN na modernizację i rozwój firmy.
Wsparcie finansowe zostanie przeznaczone na restrukturyzację działalności firmy, która obejmie m.in. proces konsolidacji, unowocześnienie infrastruktury IT oraz rozwój produkcji w sektorze high-tech.

- Dzięki tej pożyczce bank wesprze polską firmę w staraniach, by poradzić sobie ze stojącymi przed nią wyzwaniami. Środki finansowe wesprą plan restrukturyzacyjny spółki oparty na rozwoju bardziej innowacyjnych rozwiązań przeznaczonych na rynek kabli oraz na usprawnianiu obszarów logistyki i usług - mówi Grzegorz Zieliński, dyrektor EBOR na Polskę i kraje bałtyckie.

- Nowe, pięcioletnie dofinansowanie ze strony banku stawia firmę Tele-Fonika na bardzo silnej pozycji, co umożliwi sprostanie wymaganiom rosnącego rynku kabli – komentuje Monika Cupiał-Zgryzek, przedstawicielka firmy Tele-Fonika.

Wsparcie EBOR to część pakietu dofinansowania o wartości 1,1 mld PLN przyznanego przez BZ WBK oraz mBank.

Tele-Fonika Kable powstała w wyniku konsolidacji kilku zakładów przemysłu kablowego, działających w całej Polsce oraz dwóch fabryk zagranicznych. W 1992 rroku w Myślenicach otworzono pierwszą jednostkę firmy pod nazwą Zakłady Kablowe Tele-Fonika SC.© Tele-Fonika Kable

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 22 2018 20:21 V9.3.2-2