reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© firaxissmooke dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 20 października 2015

750 mln PLN na innowacje dla dużych firm

14 października ruszył nabór wniosków w nowym konkursie NCBR na realizację projektów badawczo-rozwojowych w ramach PO IR. Jeden projekt może być dofinansowany kwotą nawet 20 mln EUR.
W ślad za uruchomionym w kwietniu tego roku konkursem „szybkiej ścieżki” dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw NCBR przygotował mechanizm finansowania prac B+R także dla dużych firm. Ważną cechą konkursów „szybkiej ścieżki” jest maksymalnie skrócony czas oczekiwania na decyzję o dofinansowaniu – do 90 dni.

Konkurs przeznaczony jest dla przedsiębiorstw zatrudniających powyżej 250 pracowników. Jego celem jest na wsparcie dużych i ambitnych projektów B+R i podniesienie konkurencyjności polskich firm dzięki wykorzystywaniu rezultatów prac badawczo-rozwojowych w ich działalności gospodarczej. Konkurs pozwoli przedsiębiorstwom na wdrożenie ambitnych i innowacyjnych projektów, obarczonych często dużym ryzykiem.

Budżet konkursu wynosi 750 mln PLN. Przedsiębiorcy mogą ubiegać się o dofinansowanie projektów obejmujących realizację badań przemysłowych i prac rozwojowych lub samych prac rozwojowych. Jeżeli ponad połowa całkowitych kosztów kwalifikowanych projektu jest ponoszona na badania przemysłowe, finansowanie może sięgnąć nawet 20 mln EUR. Jeśli ponad połowa kosztów przeznaczona jest na prace rozwojowe – może on zostać dofinansowany kwotą 15 mln EUR.

Udogodnieniem dla przedsiębiorców jest elektroniczny system przyjmowania wniosków. Ich nabór potrwa do 30 listopada br.

Źródło: Ministerstwo Gospodarki

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 24 2018 23:28 V9.4.0-1