reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Elephant Przemysł elektroniczny | 20 października 2015

Elephant rusza na podbój Doliny Krzemowej

Polski start-up zwycieżył konkursie Business Mixer i wyruszy do Doliny Krzemowej. - Będziemy się tam rozwijać biznesowo i prezentować inwestorom nasz pierwszy produkt – Elephant door – informuje firma.
Business Mixer to konkurs organizowany w ramach programu akceleracyjnego READY to GO.Celem programu jest wsparcie firm w ekspansji na rynki globalne. Spośród 178 startupów, które zgłosiły się do konkursu, jury postawiło właśnie na Elephant, którego rozwiązanie zostało docenione za innowacyjność, prostotę i funkcjonalność. Elephant door zadba o bezpieczeństwo naszego domu. Dzięki integracji urządzenia ze smartfonem, przy próbie włamania lub włamaniu, Elephant Door wysyła użytkownikom powiadomienia na telefon oraz uruchamia syrenę alarmową.

– Nie bez znaczenia w finalnej ocenie, był również design produktu oraz zaawansowany etap prac nad wdrożeniem. Naszym zdaniem, produkt Elephant Door ma duże szanse na globalny sukces, pozyskanie klientów oraz inwestorów – mówi Dariusz Żuk, CEO Business Link.

Jak podkreślają twórcy Elephant door, rozwiązania z dziedziny Smart Home Security to rynek, który ciągle potrzebuje innowacji. Niestety produkty obecnie dostępne często są niedopasowane do aktualnych potrzeb, a ich instalacja jest problematyczna i czasochłonna. Wysoki koszt zakupu i montażu, ingerencja w konstrukcję domu, wiercenie i kucie w ścianach – to wszystko powody wielkiej liczby niezabezpieczonych mieszkań. Nie bez znaczenia jest również nieco przestarzały design systemów alarmowych, który może pozostawiać wiele do życzenia. - Tworząc Elephant door mieliśmy na celu wyeliminowanie niedoskonałości dostępnych rozwiązań i stworzenie skutecznego i jednocześnie przyjaznego użytkownikowi systemu alarmowego – pisze firma w komunikacie.

Elephant informuje też, że spółka już myśli o nowych rozwiązaniach, które w przyszłości pojawią się pod marką Elephant.Źródło: © Elephant

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 21 2018 15:38 V9.3.2-1