reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© carabiner dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 19 października 2015

AMD tworzy joint venture z Nantong Fujitsu Microelectronics

AMD pozbywa się części biznesu związanego z testowaniem, montażem i pakowaniem półprzewodników, prowadzonego w dwóch azjatyckich miastach.
Chodzi o zakłady AMD znajdujące się w malezyjskim Penang oraz chińskim Suzhou, które prowadzą działalność w zakresie testowania, montażu i pakowania półprzewodników. AMD sprzeda 85% udziałów w tym biznesie za 320 mln USD dla Nantong Fujitsu Microelectronics (NFME). Transakcja obejmie około 1700 pracowników azjatyckich fabryk AMD.

Firma poinformowała także, że utworzy spółkę joint venture z NFME. Zakończenie transakcji planowane jest na pierwszą połowę 2016 roku.

AMD poinformowało, że nie planuje dodatkowej redukcji etatów. To dobra wiadomość po zapowiedzianych wcześniej w tym miesiącu zwolnieniach obejmujących 5% światowej załogi z 9700 zatrudnionych w firmie osób.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 21 2018 15:38 V9.3.2-1