reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© kritchanut dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 16 października 2015

Medicalgorithmics przejmuje w USA

Medicalgorithmics podpisał warunkową umowę kupna 75% udziałów spółki Medi-Lynx Monitoring za 34,1 mln USD.
Medi-Lynx Monitoring to partner biznesowy Medicalgorithmics w Stanach Zjednoczonych. Spółka prowadzi działalność w zakresie świadczenia usług diagnostyki medycznej za pomocą zaawansowanej technologii monitorowania kardiologicznego – systemu PocketECG dostarczanego przez polską firmę.

- Nabywcą udziałów jest powołana i w całości kontrolowana przez emitenta spółka celowa funkcjonująca pod firmą Medicalgorithmics US Holding Corporation zarejestrowana pod prawem Stanu Delaware, z siedzibą w Wilmington – informuje Medicalgorithmics, który utworzył amerykańską spółkę zależną Medicalgorithmics US 14 października tego roku.

Umowa została zawarta pod warunkiem zawieszającym, że amerykańska spółka AMI Monitoring, nie skorzysta z przysługującego jej prawa pierwokupu nabycia udziałów w spółce Medi-Lynx. - Terminy do skorzystania oraz wykonania przez AMI przysługującego jej prawa pierwokupu wynoszą odpowiednio trzydzieści dni od dnia doręczenia AMI zawiadomienia o zawarciu przedmiotowej umowy, które to doręczenie nastąpi w dniu 15 października 2015 r. oraz do stu dwudziestu dni od złożenia oświadczenia o skorzystaniu z prawa pierwokupu. – czytamy w komunikacie.

Zapłata podzielona jest na trzy części:
  • przelew środków pieniężnych na rachunek bankowy sprzedawcy w wysokości równej 16,7 milionów USD;
  • wystawienie weksla własnego opiewającego na kwotę 8,7 milionów USD z terminem zapadalności cztery lata od dnia objęcia udziałów,
  • przekazanie sprzedawcy akcji Medicalgorithmics nowej emisji o łącznej wartości 8,7 milionów USD.

Źródło: Medicalgorithmics

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 23 2018 15:48 V9.3.2-2