reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© luchschen dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 16 października 2015

Rewolucyjne technologie ciekłokrystaliczne powstają w Polsce

Wojskowa Akademia Techniczna podpisała z firmami list intencyjny dotyczący współpracy w obszarze technologii ciekłokrystalicznych.
Podpisanie dokumentu odbyło się w ramach III posiedzenia Polsko-Amerykańskiej Rady Innowacji, która stanowi platformę współpracy między polskimi i amerykańskimi instytucjami i przedsiębiorstwami aktywnymi w obszarze innowacji. - Jest nam niezmiernie miło, że nasze osiągnięcia w zakresie prac nad nowymi materiałami ciekłokrystalicznymi zostały dostrzeżone i docenione przez tak renomowane firmy jak Raytheon i Vescent Photonics Inc. – powiedział prof. Krzysztof Czupryński, prorektor WAT ds. naukowych.

- Zespół Materiałów Ciekłokrystalicznych Wojskowej Akademii Technicznej prowadził przez ostatnie lata intensywne badania w tych obszarach, gdyż spodziewamy się i już obserwujemy znaczne zainteresowanie materiałami ciekłokrystalicznymi dedykowanymi dla tych obszarów. Jesteśmy głęboko przekonani, iż w pewnych obszarach zastosowań urządzeń mikrofalowych, rozwiązania ciekłokrystaliczne dokonają podobnego przełomu jak zamiana technologii CRT na LCD – pisze WAT w komunikacie.
Jak podkreśla uczelnia, materiały ciekłokrystaliczne odegrały znaczącą rolę w wielu dziedzinach naszego życia, zrewolucjonizowały wszystkie niemal obszary zobrazowania informacji, począwszy od dużych ekranów telewizyjnych, przez monitory komputerowe do niewielkich wyświetlaczy urządzeń mobilnych. Również wiele systemów projekcyjnych i symulatorów pojazdów wykorzystuje technologie ciekłokrystaliczne. Wspólną cechą tych wszystkich rozwiązań jest zakres promieniowania elektromagnetycznego, w którym pracują – jest to promieniowanie widzialne.

Zarówno przed Europą, jak i Ameryką stoją nowe wyzwania i możliwości związane z zastosowaniami dla celów cywilnych i wojskowych, ciekłych kryształów jako ośrodka modulującego promieniowanie elektromagnetyczne o większych długościach fali niż zakres widzialny. W grę wchodzą tutaj zakresy podczerwieni średniofalowej oraz dalsze zakresy: terahercowy i gigahercowy.

Wojskowa Akademia Techniczna informuje także, że w nieoficjalnych wypowiedziach przedstawiciele Vescent Photonics i Raytheon podkreślali, że nawiązana bliższa i długofalowa współpraca w obszarze technologii ciekłokrystalicznych z polskim liderem prowadzącym badania nad nowymi generacjami materiałów ciekłokrystalicznych przyczyni się do szybszego rozwoju tej dziedziny z korzyścią dla firm i uczelni.

Źródło: WAT

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 23 2018 15:48 V9.3.2-2