reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Bosch Przemysł elektroniczny | 16 października 2015

Nowe centrum badawczo-rozwojowe Boscha w Niemczech

W październiku firma Bosch otworzyła nowy campus badawczy w Renningen pod Stuttgartem.
Spółka zainwestowała w budowę ośrodka ponad 300 mln EUR i utworzyła tam 1 700 miejsc pracy. 14 budynków o łacznej powierzchni około 110 tys. m kw. powstało na ponad 100 hektarowym terenie.

Praca w nowym centrum będzie koncentrować się wokół takich dziedzin, jak inżynieria oprogramowania, technologia sensorów, automatyka, układy wspomagające w samochodach i technologia akumulatorowa oraz doskonalenie układów napędowych w samochodach. Jedną z dziedzin, która zyskuje obecnie na znaczeniu, zwłaszcza z punktu widzenia koncepcji Internetu rzeczy, jest oprogramowanie. – Aby utrzymać pozycję lidera technologii i rozwijać działalność w obszarze Internetu rzeczy, musimy stale umacniać kompetencje w dziedzinach takich, jak mikroelektronika i oprogramowanie – powiedział dr Volkmar Denner, prezes zarządu spółki Bosch.

Dział badań i rozwoju Boscha pracuje nie tylko nad innowacyjnymi produktami, lecz także nas ciągłym usprawnianiem metod produkcji – podkreśla spółka w komunikacie. Bosch wymienia przy tym kilka innowacji opracowanych przez firmę od momentu jej założenia w 1886 roku. Była to na przykład pierwsza powszechnie dostępna lodówka, która pojawiła się na rynku w 1933 roku. Lodówka Boscha kosztowała 298 marek, co było znacznie niższą ceną niż w przypadku innych popularnych wtedy modeli. Kolejny wynalazek to ABS: produkcję pierwszego elektronicznego układu przeciwblokującego dla samochodów osobowych uruchomiono w 1987 roku, a konstruktorzy Boscha pracowali nad tym projektem 9 lat. Bosch przypomina też oczywście o czujnikach mikromechanicznych (MEMS), które od 1995 roku pojawiły się w produkcji masowej. Wyprodukowanie pierwszego miliarda czujników MEMS zajęło spółce 13 lat, a obecnie Bosch produkuje miliard czujników w czasie krótszym niż rok.© Bosch

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 25 2018 11:14 V9.5.0-2