reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© kornwa dreamstime.com Rynki | 20 października 2015

Sprzedaż smartfonów w górę 9,1% w trzecim kwartale 2015 roku

Powody do zadowolenia ma firma Huawei, której w ciągu tego roku udało się już osiągnąć 100 mln sztuk sprzedanych smartfonów.
Zresztą wszyscy dostawcy chińscy mają powody do zadowolenia, bo ich łączna sprzedaż smartfonów wyniosła 150 mln sztuk. Ogólnie, w trzecim kwartale bieżącego roku na świecie sprzedano 332 mln smartfonów – raportuje TrendForce. Prognozy dotyczące całego roku są podobne jak wyniki z ostatnich trzech miesięcy, czyli 9,3% wzrostu. Kolejny rok ma przynieść mniejszą dynamikę i można się spodziewać wzrostu sprzedaży na poziomie 7,7%, m.in. dlatego że rynki wschodniej Azji oraz Indii, które były dotąd główną areną walki producentów, też już są dość mocno nasycone. Co gorsza dla producentów, rosnąca konkurencja wpłynie na zmniejszenie zysków, co będzie głównym problemem, z którymi firmy będą się musiały zmierzyć w ciągu nadchodzących miesięcy.Źródło: © TrendForce

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 21 2018 15:38 V9.3.2-1