reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© kornwa dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 14 października 2015

Kosikowski & Kresky pracuje nad automatem do PCB

Zarząd Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej wydał zezwolenia firmom Kosikowski & Kresky oraz Kermaan na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Podstrefy Lubań.
Spółka Kosikowski & Kresky działa w Lubaniu już od stycznia. Firma zainwestowała dotąd 6 mln PLN oraz zatrudnia 45 osób. Aż 90 proc. jej produktów jest eksportowana. Spółka specjalizuje się w wytwarzaniu maszyn i automatów służących do produkcji płyt drukowanych, będących elementem bazowym dla urządzeń elektronicznych takich jak telewizory, radioodbiorniki, monitory i laptopy. Ponadto firma Kosikowski & Kresky pracuje nad innowacyjnym automatem, który lada dzień trafi do Korei. To skomplikowana trzydziestometrowa linia, na której przygotowywane będą płytki do kolejnej generacji smartfonów.

Z kolei spółka Kermaan zainwestuje w zakład ponad 3 mln PLN. Początkowo zatrudnienie znajdzie w nim kilkanaście osób. Kermaan rozwinie także działalność projektową i badawczo-wdrożeniową na potrzeby własnej produkcji. Przedsiębiorstwo zamierza produkować okapy kuchenne, artykuły wyposażenia kuchni oraz meble o szerokim spektrum zastosowania.

Źródło: Ministerstwo Gospodarki

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1