reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© gleighly dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 13 października 2015

5 mln smartfonów rocznie lub rezygnacja z biznesu

Prezes BlackBerry John Chen w wywiadzie dla The Verge oświadczył, że celem firmy jest sprzedaż 5 mln smartfonów rocznie, by działalność w tym biznesie była opłacalna.
Według redakcji The Verge, Chen zasugerował, że jeśli nie uda się osiągnąć celu 5 mln smartfonów rocznie, BlackBerry może zrezygnować z produkcji tych urządzeń.

Jak na razie wyniki nie są imponujące: w sprawozdaniu za drugi kwartał roku fiskalnego 2016 (kończącym się 29 sierpnia 2015), BlackBerry odnotował sprzedaż 800 tys. smartfonów, których średnia cena sprzedaży wynosiła 240 USD. Sytuacja ma się poprawić dzięki najnowszemu urządzeniu sygnowanego kanadyjską marką, czyli BlackBerry Priv, który pojawi się na rynku pod koniec roku.

Sprzedaż smartfonów, niegdyś flagowa działalność spółki nie przynosi zysków. Co prawda John Chen nie potwierdził rezygnacji z tego biznesu, to BlackBerry coraz mocniej stawia na oprogramowanie. We wrześniu firma ogłosiła decyzję o kupnie Good Technology Group za 425 mln USD. Kalifornijska spółka tworzy aplikacje, które umożliwiają bezpieczną pracę przy wykorzystaniu osobistych telefonów.

Źródło: The Verge

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-2