reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© jirsak dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 12 października 2015

Spółki PGZ włączą się w łańcuch dostaw Boeinga

W Radomiu odbyło się szkolenie z udziałem przedstawicieli firmy Boeing i PGZ, które pozwoliło wstępnie zweryfikować potencjał do włączenia spółek PGZ w plany kooperacji przemysłowej firmy Boeing.
Wejście w łańcuch dostaw przy kluczowych kontraktach, a tym samym kooperacja w międzynarodowych programach nie tylko zbrojeniowych, ale również lotnictwa cywilnego jest jednym z kluczowych elementów „Strategii Grupy Kapitałowej PGZ na lata 2015-2030”.

Szkolenie to efekt umowy podpisanej we wrześniu br. podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach między PGZ i Boeing. - Dzięki szerokiemu porozumieniu polskie firmy uzyskają unikalne umiejętności pozwalające na bezpośredni dostęp do amerykańskiego systemu zamówień i łańcucha dostaw w tym m.in. dostaw części do samolotów pasażerskich. Natomiast koncern uzyska dostęp do utalentowanych specjalistów i innowacji w ramach polskiego przemysłu zbrojeniowego, jednocześnie współpracując ze spółkami PGZ w realizacji celów ich działalności – czytamy w komunikacie PGZ.

W ramach polsko-amerykańskiej współpracy, wszystkie zaangażowane podmioty będą szukać możliwości dostaw swoich produktów na potrzeby koncernu Boeing, wspierania, utrzymywania i modernizacji systemów obronnych, zintegrowania unikatowych polskich systemów na platformach spółki Boeing, wzmocnienia mocy produkcyjnych, prowadzenia wspólnych działań badawczo-rozwojowych oraz zwiększania możliwości przemysłu zbrojeniowego.
W szkoleniu brały udział przedsiębiorstwa należące do PGZ: Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 1 SA, Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 2 SA, PCO SA, PIT-Radwar SA, Mesko SA, Zakłady Mechaniczne Tarnów SA, Wojskowe Centralne Biuro Konstrukcyjno-Technologiczne SA., Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego „PZL-Kalisz” SA oraz OBRUM Sp. z o.o.

Źródło: PGZ
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
January 17 2019 14:20 V11.11.0-2