reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Politechnika Białostocka Przemysł elektroniczny | 07 października 2015

Robot z PB zyskał wsparcie finansowe

Projekt Photon to niewielki robot zintegrowany z aplikacją mobilną, dzięki któremu dzieci mogą nauczyć się programowania. Photona wymyślili studenci Politechniki Białostockiej.
W projekt włączył się fundusz Xplorer Fund SA, który zainwestuje pieniądze w jego rozwój. Politechnika Białostocka będzie partnerem merytorycznym, wspierającym swoich studentów w działalności na rynku edukacyjnym. List intencyjny w tej sprawie 1 października podpisali rektor prof. Lech Dzienis i kierujący projektem Marcin Joka (student Wydziału Informatyki).

- Ten projekt ma szansę stać się produktem dostępnym na rynku – powiedział prof. Lech Dzienis podczas spotkania w Akademickim Inkubatorze Przedsiębiorczości i Wybranych Nowych Technologii Politechniki Białostockiej.- To jest przykład wykorzystania wiedzy w sposób praktyczny (…). Panowie założyli własną firmę, siedzibę mają w naszym Inkubatorze – dodał i podkreślił, że uczelnia będzie wspierać studentów także merytorycznie.

Popularny „Pan Photon” podbija serca wszystkich, którzy mieli okazję uczestniczyć w pierwszych testach. Photon oferuje trzy poziomy: uczenie się, zabawę oraz tryb wieloosobowy. W pierwszym trybie specjalnie przygotowana aplikacja na urządzenia mobilne stawia przed użytkownikiem zadania, które rozwijają logiczne myślenie i uczą podstaw programowania. Wraz z postępem kompetencji użytkownika, robot również się rozwija i odkrywa coraz to nowsze umiejętności. Drugi tryb to zabawa. Dzieci mogą tworzyć dowolne programy w pełni wykorzystując odkryte możliwości robota. Trzeci tryb to rozgrywka wieloosobowa. Dzieci mogą współpracować i rywalizować z innymi posiadaczami robota w różnego typu konkurencjach.

- To świetny zespół młodych, inspirujących ludzi. Wierzymy w ten pomysł i widzimy realne szanse wdrożenia go na większą skalę – chwali białostockich studentów Piotr Sławski, reprezentujący Fundusz Xplorer Fund SA. – Potencjał i możliwości młodych ludzi wyraźnie rosną z roku na rok. To bardzo ważne, aby stworzyć im odpowiednie środowisko do rozwoju. Inwestycja jest zwieńczeniem akceleracji biznesowej, która miała miejsce w trakcie konkursu Microsoft Imagine Cup 2015. Przygotowanie produktu do wdrożenia biznesowego prowadzone przez Akcelerator DotConnect pod wodzą Marcina Franca pozwoliło rozwinąć projekt.Projekt współtworzą studenci Politechniki Białostockiej: Michał Bogucki, Krzysztof Dziemiańczuk, Michał Grześ, Marcin Joka oraz Maciej Kopczyński – nauczyciel akademicki z Wydziału Informatyki PB.

Źródło: © Politechnika Białostocka

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2