reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Unitra Przemysł elektroniczny | 06 października 2015

Unitra i Oort – partnerstwo technologiczne

Unitra zawarła partnerstwo technologiczne z polską firmą Oort, która wspiera producentów w zamianie ich dotychczasowych urządzeń w inteligentne.
Firmy zamierzają wspólnie pracować nad rozwojem nowatorskich produktów i w ramach tej kooperacji powstanie seria urządzeń wykorzystujących najnowsze rozwiązania z branży IoT.

Spółka Oort opracowała technologię umożliwiającą kontrolę urządzeń za pośrednictwem smartfona. Pozwala to znacząco zwiększyć ich funkcjonalność, analizować dane dotyczące produktu, a nawet uczyć się nowych zachowań na podstawie nawyków użytkownika.

Marka Unitra, reaktywowana w ubiegłym roku rozwija swoją ofertę produktową. Obecnie asortyment Unitry stanowią głównie słuchawki oraz wysokiej klasy sprzęt audio. Jednak tej jesieni pojawi się produkt otwierający nową kategorię asortymentu z zakresu internetu rzeczy.
- Producenci otrzymują od nas kompleksowe rozwiązanie, które obejmuje zarówno hardware, jak i software, dzięki temu mogą wprowadzać udoskonalone produkty na rynek nawet w ciągu 6 miesięcy – mówi Radek Tadajewski, CEO Oort. – Projekt z Unitrą wydaje się bardzo obiecujący, a pierwsze owoce będzie można zobaczyć jeszcze tej jesieni.

- Dawna Unitra funkcjonowała jako zrzeszenie producentów, dziś wskrzeszamy tę ideę. Wprowadzając nowe produkty dobieramy asortyment tak, aby spełniał oczekiwania klienta, nie tylko w zakresie jakości, ale i innowacyjności. Marka Unitra jasno wyznacza kierunek rozwoju asortymentu i jest nim sprzęt z kategorii internetu rzeczy. Tym bardziej cieszymy się, że polska firma Oort jest dla nas wsparciem i razem realizujemy innowacyjne projekty – mówi Jakub Rutkowski, współzałożyciel firmy Unito, dzierżawcy licencji marki Unitra.

Pierwszym wspólnym przedsięwzięciem pod logo Unitry jest SmartBand U1, elektroniczna opaska, która trafi na rynek na przełomie października i listopada.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 24 2018 23:28 V9.4.0-1