reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© nikm dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 07 października 2015

VIGO System: świetny trzeci kwartał

Producent najbardziej zaawansowanych detektorów podczerwieni, VIGO System, odnotował skokowy wzrost sprzedaży dzięki zamówieniom z branży kolejowej.
Firma VIGO System wypracowała w III kwartale bieżącego roku 7,42 mln PLN przychodów, wobec 4,75 mln PLN rok wcześniej. – Konsekwentna realizacja zmodyfikowanej strategii rozwoju Grupy, kładącej duży nacisk na umacnianie relacji z obecnymi klientami i aktywne poszukiwanie nowych rynków przynosi owoce, czego dowodem jest wypracowany w minionym kwartale wynik. Kluczowy wpływ na osiągnięty w III kwartale wzrost sprzedaży miała realizacja kontraktu dla producenta systemów bezpieczeństwa kolei dużych prędkości, jak również zamówień z branży przemysłowej – analizuje Adam Piotrowski, prezes VIGO System.

Prezes giełdowej spółki podkreśla, że osiągnięty w minionym kwartale wynik nie ma charakteru jednorazowego. – Obserwujemy stały wzrost zainteresowania naszą unikalną technologią i bazującymi na niej produktami. Rozwijając produkty, udoskonalając procesy produkcji, obniżając koszt i zmniejszając czas wytworzenia przy równoczesnym aktywnym poszukiwaniu coraz to nowych zastosowań dla detektorów VIGO pomagamy budować nowe rynki zbytu dla naszych produktów. Jesteśmy na początku drogi, prowadzącej do podwojenia, w perspektywie 3 lat, sprzedaży z 2014 r. Mamy wszelkie predyspozycje ku temu, by ten cel osiągnąć – ocenia Adam Piotrowski.

Adam Piotrowski podkreśla, że środkiem do osiągnięcia celów strategicznych spółki są inwestycje w rozwój technologii, automatyzację produkcji oraz, co szczególnie ważne, na badania i rozwój aplikacji detektorów VIGO. – Zamierzamy intensyfikować współpracę zarówno z obecnymi, jak i potencjalnymi klientami w zakresie doskonalenia produktów opartych o naszą technologię. Chcemy, by na terenie naszej fabryki, w specjalnie dedykowanym ku temu budynkowi, powstało centrum badań i rozwoju, w którym nasi biznesowi partnerzy, we współpracy z nami, będą mogli testować detektory pod kątem konkretnych zastosowań – informuje Piotrowski.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 22 2018 20:21 V9.3.2-2