reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Apple Przemysł elektroniczny | 05 października 2015

Apple kupiło start-up z branży AI

Producent iPhone’ów zainwestował w brytyjską firmę VocalIQ zajmującą sie rozwiązaniami z obszaru sztucznej inteligencji.
Apple przejęło start-up, którego oprogramowanie wspomaga komunikację pomiędzy człowiekiem a komputerem tak, by rozmowy przebiegały w bardziej naturalny sposób. Technologie VocalID mają poprawić działanie wirtualnego asystenta Apple – Siri. Mogą także być wykorzystane w projekcie samochodowym Apple, ponieważ software VocalID znajduje zastosowanie w branży motoryzacyjnej (firma współpracuje już z General Motors).

Szczegóły finansowe transakcji nie zostały podane. Możemy tylko powtórzyć standardowy komunikat firmy: „Apple od czasu do czasu kupuje niewielkie firmy technologiczne, ale zazwyczaj nie omawiamy naszych celów i planów”.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 25 2018 11:14 V9.5.0-2