reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© goepel Przemysł elektroniczny | 02 października 2015

Tygodniowy przegląd wiadomości

Przełom miesięcy przyniósł nam wiadomości dotyczące sektora kosmicznego, które pokazują, że chociaż dopiero się uczymy tego rynku, to polskie firmy nie zamierzają siedzieć z założonymi rękami.
Z kraju:

Jak zwykle piszemy o inwestycjach rodzimych spółek z sektora elektronicznego. Tym razem odwiedziliśmy Gerdins Cable Systems.
więcej...

Sporo było o kosmosie. Najciekawszą wiadomością jest niewątpliwie informacja o udziale firmy Creotech Instruments oraz Centrum Badań Kosmicznych PAN w kolejnej misji marsjańskiej
więcej...

Polskie spółki będą miały też duży wkład w rozwój europejskiego systemu nawigacji satelitarnej Galileo, 5 podmiotów otrzymało granty z programu Horyzont 2020.
więcej...

Rozmawialiśmy także z młodą firmą działającą w branży bezzałogowców, uAvionics działa od niedawna, ale świetnie sobie radzi.
więcej...

Wieści z Nokii: prezes oraz szefowie odpowiadający za badania i rozwój w Polsce opowiedzieli m.in. o tym, nad czym aktualnie pracuje się w ośrodkach we Wrocławiu i Krakowie.
więcej...

A ponieważ rozpoczął się rok akademicki, można się spodziewać, że częściej będą się pojawiały wiadomość z naszych uczelni technicznych. W tym tygodniu pisaliśmy np. o nowym robocie z Politechniki Wrocławskiej.

Ze świata:

Internet rzeczy ma zasadniczo zmienić świat wokół nas, ale pozostaje do rozwiązania kluczowa sprawa bezpieczeństwa. To sprawia, że powstają porozumienia wspierające działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa, jak chociażby IoT Security Foundation.
więcej...

Poza tym w tym tygodniu znowu głośno było o zwolnieniach: AMD zapowiedziało plan restrukturyzacyjny, zwalniać będzie też Toshiba.

A na koniec warto zerknąć na analizę dotyczącą światowej sprzedaży PCB w 2014 roku oraz prognozy odnośnie rynku drukarek 3D.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
January 17 2019 14:20 V11.11.0-2