reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Politechnika Białostocka Nauka | 02 października 2015

Politechnika Białostocka uruchamia unikatowe laboratorium

Ponad 8 tys. m kw powierzchni użytkowej i aparatura badawcza za 38 mln PLN – na Politechnice Białostockiej powstało laboratorium INNO-EKO-TECH.
INNO-EKO-TECH to Innowacyjne Centrum Dydaktyczno-Badawcze Alternatywnych Źródeł Energii, Budownictwa Energooszczędnego i Ochrony Środowiska Politechniki Białostockiej – jak dotąd największe pod względem wartości przedsięwzięcie zrealizowane przez uczelnię. Łączny koszt projektu wynosi blisko 90 mln PLN, z czego około 99% to środki z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013.

- To, co Państwo zobaczycie, to jest początek nie XXI wieku, ale znacznie dalej – zwracała się do przedstawicieli mediów dziekan Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska prof. Józefa Wiater. – Jeżeli chodzi o aparaturę, wyposażenie, warunki pracy, myślę, że może nie udało się na szóstkę, ale na pięć z plusem.

Centrum INNO-EKO-TECH umożliwia połączenie działalności dydaktycznej oraz zintegrowanie badań naukowych prowadzonych przez trzy wydziały uczelni: Wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska, Wydział Elektryczny i Wydział Mechaniczny. Badania te dotyczyć będą głównie odnawialnych źródeł energii, budownictwa energooszczędnego oraz ochrony środowiska. Obejmować mają rozwiązania i technologie innowacyjne ze szczególnym uwzględnieniem minimalizacji kosztów technologii wytwarzania energii.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-2