reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 10 sierpnia 2009

Nowa technologia dla elastycznych wyświetlaczy

Uniwersytet w Austin (Texas) we współpracy z firmą Verstilis opracowali technologię, ułatwiającą produkcję elastycznych wyświetlaczy, eliminującą istotną część faz produkcyjnych i kosztów.
Technologia o nazwie ‘dual-tone photoresist’ pozwala na zaoszczędzenie części etapów procesu fotolitografii. Eliminuje ona kosztowny proces maskowania na elastycznych podłożach i związane z nim problemy. Metoda polega na zastosowaniu zmultifikowanego światła o różnej długości do jednoczesnego utworzenia pożądanych wzorów na kilku warstwach fotorezystancyjnych, zamiast kilkukrotnego powtarzania tego samego procesu, jak to dzieje się obecnie.

Nowatorska technologia nie tylko oszczędza koszty, lecz dodatkowo umożliwia szereg nowych aplikacji, takich jak przykładowo rozkładane anteny, używane w statkach kosmicznych. Niemniej jednak nowa technologia wspiera przede wszystkim rozwój technologii elastycznych wyświetlaczy, które będą mogły być produkowane po niższych kosztach.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-1