reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zakład Funai w Nowej Soli Przemysł elektroniczny | 10 sierpnia 2009

Funai zredukował ilość części w odbiornikach TV o 30%

Redukcja części, niezbędnych do produkcji odbiorników TV, jest wyrazem realizacji filozofii japońskiego koncernu ograniczenia wpływu działalności Funai na środowisko naturalne.
Pracownicy korporacji oraz ich partnerzy pracują nad kompromisem, umożliwiającym produkcję sprzętu elektronicznego, który z jednej strony spełni oczekiwania klientów, partnerów oraz udziałowców, a z drugiej zminimalizuje negatywny wpływ technologii na środowisko naturalne.

Jednym z praktycznych efektów realizacji tej filozofii jest redukcja ilości części, potrzebnych do produkcji telewizorów o 30%. Dla przykładu konstrukcja układu elektrycznego została ulepszona, co pozwoliło zmniejszyć powierzchnię części elektrycznych o prawie 60%. Zwrócono także uwagę na małe części, takie jak np. śrubki. Wykorzystanie tego samego typu śrubek, przy jednoczesnym zmniejszeniu ich ilości o 19%, przyczyniło się do zmniejszenia ilości wykorzystywanych materiałów oraz końcowej wagi produktu. Pomyślano także o zmniejszeniu o około 40 % konstrukcji elementu obrotowego oraz podstawy telewizora. Ponadto zwiększono wydajność transportu poprzez zwiększenie ilości załadunku kontenera o 40% oraz zmniejszenie wagi produktu brutto o 17%. Takie same starania zostały poczynione w zakresie produktów z rodziny DVD - waga została zmniejszona o 25%, a rozmiar o 16%. Dzięki temu wydajność transportu została zwiększona o 14%.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-1