reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 07 sierpnia 2009

Eksperci Siplace przetestowali Silikonowe Klucze SMD od Abatek'u

Inżynierowie Siplace przetestowali w swoim Centrum Aplikacji w Monachium silikonowe klucze SMD otrzymane od szwajcarskiego Abatek'u. Przedstawiciele Siplace wierzą, że produkty firmy Abatek mogą bardzo efektywnie współgrać z podnośnikami produkowanymi przez ich własną firmę.
Początkowo entuzjazm ekspertów z Siplace był wyraźnie ostudzony. Okazało się, że w przypadku wielu kluczy wadliwe były zarówno odlewy, jak i opakowania. Poszczególne klucze wbijały się w pasek, a także nie były właściwie pokryte silikonem. Abatek zareagował odpowiednio szybko zwiększając kieszenie opakowań, poprawiając formy odlewów i dostarczając do Monachium usprawnione produkty.

Od momentu otrzymania i przetestowania nowej partii kluczy przedstawiciele Siplace nie kryli zadowolenia. Odpowiednie maszyny (Siplace X) składały klucze bez dalszych problemów używając standardowych parametrów montażowych. Wynik był wielce obiecujący. Każde urządzenie Siplace z Głowicą Collect & Place (S-20 lub S4) nadaje się do procesu produkcji kluczy silikonowych.Podczas testu urządzenia były wyposażone w głowice 12-C&P i pracowały przy prędkości 12000 sztuk na godzinę. W trakcie pracy przy tak dużej prędkości występują często w praktyce kłopoty z odpowiednim przyleganiem silikonu. Dlatego w trakcie testów zarekomendowano użycie specjalnych dyszy pokrytych teflonem. Dysze te w trakcie pracy nie sklejają się tak często z silikonem w porównaniu ze standardowymi narzędziami ceramicznymi. Dlatego też znacznie lepiej nadają się do pracy z silikonem, jako że zapewniają większą szybkość i bezpieczeństwo pracy.

Siplace wierzy, że współpraca z Abatek'iem będzie bardzo owocna jako, że Abatek bardzo szybko reaguje na wszelkie propozycje i sugestie zmian i ulepszeń procesu produkcji.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-2