reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 06 sierpnia 2009

Air France zmienia dostawcę czujników prędkości z Thales na Goodrich

Air France rozpoczął proces wymiany czujników prędkości we wszystkich swoich maszynach typu Airbus. Jest to naturana konsekwencja katastrofy francuskiego Airbusa z 1 czerwca bieżącego roku.
Nowe sensory zamontowano już w sześciu maszynach. Reszta samolotów ma być wyposażona w nową aparaturą na przestrzeni kilku najbliższych tygodni. Air France zmienił jednocześnie dostawcę z europejskiego Thales na amerykańskiego Goodrich'a.

Decyzja dotycząca zmiany była rekomendowana zarówno przez samego Airbusa, jak i Europejską Agencję ds. Bezpieczeństwa Lotniczego. Wielu ekspertów branżowych uważa, iż to właśnie czujniki prędkości (i zarazem błędne dane z nich płynące) mogły przyczynić się do katastrofy Airbusa z czerwca. Jednocześnie zaznacza się, że nie były one bezpośrednią przyczyną tragedii.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-1