reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© siarhei tsalko dreamstime.com Rynki | 20 sierpnia 2015

Elektronika do noszenia będzie się rozpowszechniać

Modele oparte na usługach i współpraca na rynku pionowym będą odgrywać kluczową rolę dla wejścia technologii wearables na rynek masowy.

Raczkujący rynek urządzeń do noszenia na ciele aktualnie zaspokaja potrzeby niszowej grupy klientów. Ulepszenia i coraz to nowsze możliwości użycia przyspieszą proces wejścia tych urządzeń na rynek masowy. Oprócz producentów popularnych urządzeń, którzy propagują swoje projekty dotyczące tego typu gadżetów, na rynek wchodzi coraz większa liczba producentów oferujących oryginalny sprzęt dla danej branży, którzy rozpoczynają współpracę ze spółkami technologicznymi. Według nowej analizy Frost & Sullivan, globalnej firmy doradczej, pt.: „Możliwości wzrostu na globalnym rynku urządzeń do noszenia na ciele”, wynika, że urządzenia te będą odgrywać istotną rolę w sektorze ochrony zdrowia, zapewniając coraz skuteczniejsze usługi dzięki zdalnemu monitorowaniu pacjenta i rehabilitacji pooperacyjnej w czasie rzeczywistym. Najpopularniejszymi urządzeniami do noszenia na ciele są inteligentne zegarki i opaski fitness. - Zastosowanie urządzeń do noszenia na ciele wykroczy poza obszar fitness i będzie obejmować dwukierunkową komunikację między użytkownikiem i ekosystemem ochrony zdrowia – mówi Shuba Ramkumar, starszy analityk ds. Information & Communication Technologies w firmie Frost & Sullivan. - Chociaż wiele aplikacji aktualnie jest przeznaczonych na rynek biznes-konsument, to urządzenia takie będą ostatecznie wspierać instytucje zajmujące się ochroną zdrowia poprzez przekazywanie w czasie rzeczywistym danych zbieranych przez konsumenta.
Pomimo postępu w dziedzinie technologii stosowanych w bateriach, coraz powszechniejsze wykorzystywanie w urządzeniach do noszenia na ciele ekranów z organicznych diod elektroluminescencyjnych, zawansowanych czujników i skomplikowanych funkcjonalności, spotęguje obawy dotyczące zasilania bateryjnego. Związana z tym możliwość gromadzenia niedokładnych danych może mieć wpływ na zainteresowanie konsumentów.
Wbudowane czujniki stale gromadzą dane i dostarczają je do wspólnej przestrzeni społecznej i fizycznej, dlatego kluczowe jest przyjęcie restrykcyjnych przepisów dotyczących prywatności i bezpieczeństwa. Przepisy regulujące dostęp do danych wymagają, aby dostawcy technologii, instytucje prawne i rządy określiły przyszłość danych gromadzonych przez urządzenia do noszenia na ciele. - W dłuższej perspektywie gromadzenie danych i technologie bezprzewodowego ładowania ograniczą problemy związane z bateriami, dzięki czemu konsumenci zainteresują się tego typu urządzeniami – zauważa Ramkumar. - Przy założeniu, że problemy z bateriami i dokładnością danych zostaną rozwiązane, ujawni się prawdziwa wartość urządzeń do noszenia na ciele w ramach ekosystemu internetu rzeczy (Internet of Things), dzięki czemu urządzenia będą w stanie komunikować się między sobą. W szerszej perspektywie korzystanie z alternatywnych modeli biznesowych podtrzyma zainteresowanie klientów takimi urządzeniami. Modele oparte na usługach i współpraca na rynku pionowym będą szczególnie skuteczne we wprowadzaniu tej technologii na rynek masowy. --- Źródło: Frost & Sullivan
reklama
reklama
September 21 2020 11:08 V18.10.12-2