reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© rawpixelimages dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 17 sierpnia 2015

Powstało konsorcjum dla polskich sił zbrojnych

Asseco Poland, Teldat, Siltec, Enigma, CMGI oraz Wojskowa Akademia Techniczna zawiązały konsorcjum, które oferować będzie System Zarządzania Walką (BMS - Battlefield Management System).
Narodowe „Konsorcjum BMS” powstało w odpowiedzi na rozpoczęty przez Ministerstwo Obrony Narodowej proces modernizacji i informatyzacji polskiego wojska. Na jego czele stanęło Asseco Poland.

W skład „Konsorcjum BMS” wchodzą tylko polskie firmy oraz uczelnia wojskowa – WAT. Startują one w przetargu na dostawę systemu BMS dla polskich Sił Zbrojnych, do którego ze względu na ochronę podstawowego interesu bezpieczeństwa państwa, MON zaprosił podmioty krajowe. Rozwiązanie to, w dobie cyfryzacji wojny, jest jednym z kluczowych wojskowych systemów teleinformatycznych, służącym do zarządzania walką na szczeblu taktycznym. Wspiera proces dowodzenia i łączności pomiędzy sztabem, a załogami wszelkiego rodzaju pojazdów bojowych, w tym transporterów Rosomak. Informacje z pola walki są w czasie rzeczywistym przekazywane do dowództwa, które może na bieżąco korygować podjętą taktykę walki. Rozwiązanie może pracować samodzielnie, jak również stanowić podstawę do budowy kolejnych systemów.

- Narodowe „Konsorcjum BMS” łączy osiągnięcia polskich firm oraz kapitał wiedzy Wojskowej Akademii Technicznej. Konsorcjum posiada ogromne doświadczenie, m.in. w zakresie systemów BMS (Teldat opracował autorski produkt — BMS Jaśmin), łączności, bezpieczeństwa oraz ochrony informacji, jak również integracji, wieloletniego utrzymania i rozwoju rozwiązań teleinformatycznych – czytamy w komunikacie.
---
Źródło: Siltec

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 25 2018 11:14 V9.5.0-1