reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 06 października 2008

Dell odzyskuje rynek komputerów

Na przekór negatywnym trendom w globalnej ekonomii, popyt na komputery rośnie. W IIQ08 produkcja laptopów wzrosła o 14.5% w porównaniu z analogicznym okresem roku 2007 i osiągnęła poziom 70.2 milionów sztuk. W rankingu pięciu największych dostawców nie było zmian w porównaniu do IQ08.
Według rankingu opublikowane przez iSuppli, Hewlett-Packard utrzymał pozycję lidera rynku komputerów; w IIQ dostarczył na rynek 13.4 mln sztuk, co oznacza 19.1% udziału w rynku. Niemniej jednak, jest to również czwarty z kolei kwartał, w którym swój udział rynkowy zwiększa Dell. Obecnie Dell zajmuje drugie miejsce w rankingu z 11.2 mln sztuk oraz 16.0% udziałem w rynku.

Na dalszych dwóch miejscach toczy się zażarta rywalizacja pomiędzy Acer i Lenovo. Acer utrzymał trzecią pozycję, dostarczając na rynek 6.6 mln sztuk (9.5% rynku), natomiast Lenovo może pochwalić się produkcją na poziomie 5.6 mln sztuk (7.9% rynku). Lenovo udowodniło, że nie tylko Dell jest w stanie zwiększać swój udział w rynku - osiągnięty w IIQ wynik stanowi poprawę o jeden punkt procentowy w stosunku do IQ08.Jak już wspomniano, Dell po raz czwarty z rzędu poprawił swój udział w rynku. Matthew Wilkins z iSuppli tak komentuje ten fakt: ‘Ustanowienie i rozwój dobrze dostosowanych kanałów detalicznych w istotnym stopniu pomógł Dell dotrzeć ze swoimi produktami do klientów’.

Pomimo niekorzystnych warunków ekonomicznych oraz kryzysu na rynku mieszkaniowym i hipotecznym, rynek PC pozostał bardzo silny w IIQ : ‘Dostawy PC były wyższe niż nasze prognozy. Pomimo niesprzyjających warunków, iSuppli podtrzymuje swój entuzjazm w stosunku do rynku PC w całym 2008 roku. Ostatnia prognoza iSuppli’s dla rynku PC przewidywała 12% wzrostu w 2008 roku’.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-1