reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 03 sierpnia 2009

Fałszerstwo: Co się stało z zaginionym prototypem Apple?

Pomimo nagłośnienia w światowych mediach samobójstwa pracownika Foxconn'u, nie ma wciąż śladu po zaginionym prototypie iPhone. Cała uwaga mediów skupia się teraz na istniejących kwestiach fałszerstw w Chinach.
Jaka jest najbardziej prawdopodobna odpowiedź na pytanie, gdzie jest prototyp iPhone? Pośród niezliczonej liczby praktyk fałszerskich w Chinach. Jak donosiły już wielokrotnie media na całym świecie, produkty Apple są niezwykle często podrabiane w Chinach. Oczywiście Apple to nie jedyna firma, która pada ofiarą chińskich fałszerzy. W podobnej sytuacji znajdują się również m.in. Nokia i Motorola.

Według doniesień Reuters'a 81% wszystkich podrabianych i przechwyconych w tym roku na granicy Stanów Zjednoczonych produktów pochodzi z Chin. Ich wartość szacuje się na 221,7 milionów dolarów, co stanowi 40% wzrost w stosunku do roku 2008.

Istnieje bardzo wiele różnorodnych metod podrobienia telefonu komórkowego. Skorzystanie z kopii, które są już obecne na rynku, sprzedaż nadwyżki na rynkach lokalnych lub, metoda najbardziej szkodliwa dla faktycznego producenta, kradzież projektu, który nie został jeszcze wprowadzony do sprzedaży (http://www.evertiq.com/news/12258).

Niestety, w większości przypadków, gdy znika własność umysłowa, policja nie notuje włamań. Z reguły sprawcą kradzieży jest pracownik właściwej fabryki lub kontrahent, który posiada akces do pomieszczeń produkcyjno-badawczych.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-1