reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Delphi Przemysł elektroniczny | 16 czerwca 2015

Otwarcie rozbudowanego Centrum Technicznego Delphi w Krakowie

Delphi Automotive właśnie ukończyło rozbudowę swojego Centrum Technicznego w Krakowie. Tyko w zeszłym roku w stolicy Małopolski Delphi utworzyło 200 nowych etatów.
W ciągu ostatnich trzech lat koncern Delphi rozbudował swoje centrum badawczo-rozwojowe o 2000 m kw. przestrzeni laboratoryjnej, zwiększając jednocześnie możliwości w zakresie testów wytrzymałościowych, środowiskowych i wibracyjnych.

Dzięki rozbudowie laboratoriów i możliwości testowych, krakowski ośrodek badawczo-rozwojowy Delphi jest największym wielodywizyjnym centrum technicznym koncernu w Europie. W celu wsparcia ciągłego wzrostu, jedynie w zeszłym roku firma Delphi stworzyła w Krakowie ponad 200 miejsc pracy – zarówno w działach inżynieryjnych, jak też w zakresie usług wspólnych.- Jesteśmy dumni, że na całym świecie jeżdżą samochody wyposażone w technologie zrodzone w krakowskim centrum technicznym, a my kontynuujemy prace nad przyszłością motoryzacji – pisze firma w komunikacie.

Otwarte w 26 lipca 2000 roku Centrum Techniczne Delphi w Krakowie stało się wiodącym ośrodkiem badawczo-rozwojowym branży motoryzacyjnej w regionie. Obecnie krakowski oddział Delphi zatrudnia około 1300 osób i jest zlokalizowany w dwóch siedzibach, włączając w to ostatnio rozbudowane ostatnio laboratoria. Projekt rozbudowy Centrum Technicznego Delphi w Krakowie był zrealizowany w latach 2013-2015 przy wsparciu funduszy Unii Europejskiej.

W ciągu 15 lat krakowskie zespoły Delphi rozwijały technologie dla pojazdów na całym świecie, a obecnie pracują nad technologiami przyszłości branży motoryzacyjnej.

Krakowskie centrum badawczo-rozwojowe wspiera wszystkich kluczowych klientów Delphi w zakresie elektroniki i bezpieczeństwa, architektury elektryczno-elektronicznej oraz systemów kontroli emisji. Doświadczenie obejmuje testy oraz walidację produktów oraz rozwój tych technologii, w tym multimediów, przełączników i sterowników.
Wiodącym profilem krakowskiego centrum badawczo-rozwojowego Delphi stała się zaawansowana elektronika, w tym także systemy aktywnego bezpieczeństwa, stanowiące podwaliny dalszego rozwoju centrum, które są dziedziną rozwoju w przyszłości.

Oprócz badań i rozwoju, Delphi w Krakowie rozwija swoje centrum usług wspólnych (funkcje korporacyjne), które zapewniają wsparcie organizacji na poziomie regionalnym oraz światowym. Obecnie, zlokalizowane w Krakowie grupy inżynieryjne poszukują nowych pracowników. Także centrum usług wspólnych rośnie i stale rekrutuje.Delphi Poland jest dostawcą komponentów dla przemysłu motoryzacyjnego w Europie Środkowej i Wschodniej. Firma działa w Polsce od 1994 roku i prowadzi tutaj 4 zakłady produkcyjne (w Jeleśni, Błoniu, Gdańsku i Ostrowie Wielkopolskim) oraz dwa centra badawczo rozwojowe (w Krakowie i Ostrowie). Łącznie Delphi zatrudnia w Polsce ponad 4 800 osób.

© Delphi

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 25 2018 19:10 V11.1.0-2