reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© rainer plendl dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 16 czerwca 2015

Google chce zmienić miasta na lepsze

Koncern uruchamia Sidewalk Labs, którego misją ma być poprawa warunków życia w miastach. Naturalnie dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii.
- Nowe technologie już zmieniają handel, media i dostęp do informacji. Jednak, nawet jeśli mamy już aplikacje, które informują nas o warunkach na drogach lub cenach dostępnych mieszkań, to największe problemy miast – takie jak poprawa wydajności transportu, zmniejszenie kosztów utrzymania, redukcja zużycia energii czy pomoc samorządom w efektywnym zarządzaniu – wciąż czekają na rozwiązanie – czytamy w komunikacie Sidewalk Labs. Nowo powstała firma koncernu Google ma rozwijać nowe produkty i współpracować z różnymi partnerami, by umożliwić poprawę właśnie w takich obszarach jak: mieszkalnictwo, energia, transport i zarządzanie oraz rozwiązywać realne problemy, z którymi mieszkańcy miast muszą się borykać każdego dnia.

Szefem Sidewalk Labs zostanie Dan Doctoroff, uprzednio CEO Bloomberg LP. Siedziba firmy będzie znajdowała się w Nowym Jorku.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-1