reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© ermess dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 19 maja 2015

PGZ idzie po środki z Unii

Spółki należące do Polskiej Grupy Zbrojeniowej oraz instytucje partnerskie wspólnie realizować innowacyjne projekty i starać się o ich finansowanie ze środków UE.
Spółki PGZ mogą obecnie korzystać ze źródeł finansowania projektów zgodnymi z wcześniej ogłoszonymi konkursami przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, np. ogłoszony w ostatnich dniach program „INNOLOT – innowacyjne lotnictwo”. Intencją PGZ jest, aby spółki Grupy pozyskiwały środki unijne w ramach perspektywy finansowej w latach 2014-2020 na realizację innowacyjnych projektów, w tym na technologie tzw. podwójnego zastosowania. Są to innowacyjne produkty i usługi, które oprócz wojska mogą być też zastosowane w sektorze cywilnym z możliwością ich skomercjalizowania.

– PGZ po skonsolidowaniu kluczowych państwowych spółek z branży zbrojeniowej i nowych technologii należy do liderów innowacyjności w Polsce – powiedział Dariusz Sokólski, członek zarządu PGZ S.A. ds. Rozwoju. – Posiadamy ogromny potencjał i będziemy dążyć do zintensyfikowania prac badawczo-rozwojowych w najbardziej obiecujących obszarach, zwłaszcza tam, gdzie już teraz dostarczamy wojsku sprzęt światowej klasy, np. w dziedzinie radiolokacji czy optoelektroniki – podkreśla Sokólski.

Poszczególne spółki wchodzące w skład PGZ zaprezentowały w nowej siedzibie w Radomiu obecnie realizowane projekty o charakterze rozwojowym oraz inwestycyjnym. Uczestnicy spotkania omówili możliwości współpracy przy tego typu przedsięwzięciach nie tylko w ramach Grupy, ale także z wybranymi jednostkami naukowo-badawczymi oraz innymi podmiotami, m.in. z Instytutem Technicznym Wojsk Lotniczych (ITWL) czy też Agencją Rozwoju Przemysłu S.A. W trakcie spotkania przedstawiciele ARP S.A. przedstawili też zasady korzystania z Platformy Transferu Technologii - nowego narzędzia komunikowania w zakresie innowacyjnych technologii, które ma łączyć potrzeby przemysłu z prowadzonymi obecnie pracami badawczo-rozwojowymi.

PGZ tworzy Grupę ponad 60 spółek działających w branży produkcyjno-usługowej, które zatrudniają ok. 17,5 tys. pracowników. W efekcie konsolidacji powstał jeden z największych koncernów obronnych w tej części świata.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 24 2018 23:28 V9.4.0-2