reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© alphaspirit dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 18 maja 2015

Pracownicy FagorMastercook otrzymali odprawy

W piątek, 15 maja, syndyk upadłego zakładu Fagor Mastercook wypłacił zwolnionej załodze pierwszą transzę odpraw – czytamy w portalu wroclaw.pl.
Na konta pracowników przelano również zaległe ekwiwalenty, to m.in. różnego rodzaju dodatki, w tym za szkodliwe warunki pracy – informuje portal wroclaw.pl.

Jak informuje syndyk Anna Łukaszyn, zwolnieni pracownicy zakładu otrzymali 30% należnych odpraw. Wypłacenie pozostałej części, syndyk uzależnia od uporządkowania spraw finansowych zakładu i wpływu pieniędzy za sprzedaży zakładu.

Wrocławskie zakłady znajdującego się w stanie upadłości FagorMastercook zostały przejęte przez niemiecki koncern BSH. Przedwstępna umowa sprzedaży została podpisana 17 kwietnia 2015 roku, BSH zapłacił 90 mln PLN i zapowiedział inwestycję kolejnych 120 mln PLN. Dodatkowe 5 mln PLN zostało przeznaczone na odprawy dla pracowników. W ciągu 18 miesięcy od zakończenia procesu przejęcia BSH planuje wznowić produkcję i zapewnić 500 miejsc pracy.

---
Źródło: wroclaw.pl

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 23 2018 15:48 V9.3.2-1