reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© jakub krechowicz dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 14 maja 2015

Japońskie banki na ratunek firmie Sharp

Sharp otrzyma dofinansowanie od japońskich banków w wysokości 200 mld JPY (1,7 mld USD). Producent ogłosił cięcia etatów.
Jest to już drugie dofinansowanie dla japońskiego producenta elektroniki w ciągu ostatnich trzech lat. Straty Sharpa za rok podatkowy kończący się w marcu były większe niż zakładano i wyniosły 222 mld JPY (1,8 mld USD). Firma zapowiedziała, że zwolni 10% pracowników na świecie, z czego 3,5 tys. osób straci pracę w Japonii.

Jak uważa Marc Einstein, analityk firmy Frost & Sullivan, Sharp stał się ofiarą globalizacji. - Wszystkie główne obszary działalności Sharpa, takie jak telefony komórkowe i telewizja, stały się domeną producentów z Chin, Tajwanu i Korei Południowej – ocenia rozmówca BBC i dodaje, że Sharp, w przeciwieństwie do konkurentów, nie był w stanie przeprowadzić reorganizacji.

---
Źródło: BBC

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-1