reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Magnetic Systems Technology (MST) Przemysł elektroniczny | 04 maja 2015

Otwarcie hali produkcji elektroniki w MST

23 kwietnia oficjalnie otwarto nową halę działu produkcji elektroniki w Magnetic Systems Technology (MST) w Kętrzynie.
W czwartek, 23 kwietnia dokonano oficjalnego otwarcia nowej, liczącej 5 000 m2 części zakładu. Nowa hala w 2/3 zostanie przeznaczona na magazyn, natomiast 1/3 powierzchni zostanie zajęta przez rozwijający się dział produkcji elektronicznej i laboratorium. Obecnie laboratorium posiada Certyfikat SMT zgodny z normą ISO 17025. Do końca roku MST planuje poszerzenie zakresu certyfikacji o moduły i zasilacze LED. Dzięki temu zostanie znacząco przyspieszony czas wdrażania nowych produktów do rynku.© MST powstało w wyniku wykupu managerskiego Zakładu Stateczników Philips Lightning Poland. Niespełna rok po przejęciu zakładów Polam Farel, w styczniu 1996 Philips zadecydował o stopniowej relokacji z zakładów w Holandii i rozpoczęciu budowy biznesu stateczników w Kętrzynie. W roku 2003 w zakładzie powstał również dział rozwoju zajmujący się kompleksowo rozwijaniem technologii stateczników elektromagnetycznych. Kolejnym krokiem była konsolidacja produkcji stateczników elektromagnetycznych z całej Europy, przeprowadzona w latach 2008-2009.

W roku 2010 Philips wycofał z oferty stateczniki elektromagnetyczne do lamp fluorescencyjnych pod marką własną i od tego momentu ich sprzedaż kontynuowana jest pod nazwą MST. W kwietniu 2011 zespół zarządzający wykupił od Philips zakład stateczników wraz z marką MST w transakcji MBO. Od 2014 roku MST oferuje również pod swoją marką stateczniki do lamp wysokoprężnych (HID).

Wraz ze zmieniającą się strukturą rynku oświetleniowego, MST zmienia też swoje portfolio produktowe. W latach 2014-2015 rozpoczęto produkcję elektronicznych komponentów oświetleniowych, zasilaczy i modułów LED.

MST również świadczy usługi produkcji kontraktowej typu EMS i ODM.Philips Lighting Poland w Kętrzynie przekazał firmie Magnetic System Technology 5 opraw „na oświetlenie nowej hali”, co uwieczniono na powyższym zdjęciu.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1