reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© kennytong dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 27 kwietnia 2015

Pomorskie firmy chcą realizować projekty dla branży kosmicznej

„My dopiero startujemy, Polska dopiero od dwóch lat należy do Europejskiej Agencji Kosmicznej, a już wiemy, że tych firm nie tylko na Pomorzu, ale w całym kraju jest dużo” – powiedział prof. Marek Banaszkiewicz, prezes POLSA.
- Pomorskie firmy są zainteresowane realizacją projektów dla branży kosmicznej – ocenił w środę w Gdańsku, podczas spotkania Business Space 2015 prof. Marek Banaszkiewicz, prezes Polskiej Agencji Kosmicznej (POLSA). Spotkanie Business Space 2015 dla pomorskich firm i instytucji zainteresowanych sektorem kosmicznym odbyło się po raz pierwszy. Celem tego wydarzenia było stworzenie możliwości nawiązywania współpracy i rozwoju przedsiębiorczości na Pomorzu w oparciu o technologie kosmiczne – czytamy w portalu „PAP – Nauka w Polsce”

Prof. Banaszkiewicz zapewnił także, że POLSA może pomóc polskim firmom zidentyfikować te obszary, w których technologie kosmiczne nie są jeszcze bardzo rozwinięte i konkurencja jest łatwiejsza.

Jedną z pomorskich firm współpracujących z ESA jest gdyńska SIRC, specjalizująca się w projektowaniu układów scalonych i systemów elektronicznych do zastosowań radarowych w obszarze kosmicznym i cywilnym. SIRC realizuje projekt układu scalonego - odbiornika, który będzie działał w bardzo wysokim paśmie częstotliwości i ma być montowany na satelitach do obserwacji Ziemi. - To są specyficzne technologie i w Europie jest niewiele firm, które coś takiego robią; ESA wybrała naszą ofertę, bo jesteśmy lepsi – mówił Radosław Piesiewicz z firmy SIRC.

---
Źródło: PAP – Nauka w Polsce

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-2