reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© bellemedia dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 21 kwietnia 2015

Fundusz inwestuje w producenta biletomatów

Fundusz Tar Heel Capital został właścicielem 60% udziałów w firmie Mera Systemy Sp. z o.o.
Spółka z siedzibą w Grodzisku Mazowieckim w ciągu trzech lat została liderem polskiego rynku pod kątem ilości wyprodukowanych biletomatów dla sektora transportu publicznego skutecznie konkurując z producentami zagranicznymi. Firma wraz ze swoim inwestorem planuje ekspansję na rynkach zagranicznych i poszerzenie portfolio produktowego.

Od 2011 roku Mera Systemy dostarczyła ponad 3000 urządzeń do sprzedaży biletów do głównych polskich miast co daje jej ok. 60% udział w rynku pod względem liczby zainstalowanych maszyn. Była też pierwszą firmą w Europie, która do biletomatów wprowadziła płatności zbliżeniowe.

Fundusz wraz z dotychczasowym właścicielem i założycielem spółki, który pozostaje w niej jako udziałowiec i prezes zarządu, planuje dalszy dynamiczny rozwój firmy wykorzystując rosnącą popularność biletomatów oraz innych maszyn vendingowych na światowych rynkach.

Mera Systemy to czwarta inwestycja THC II, drugiego funduszu zarządzanego przez zespół Tar Heel Capital, który chce zainwestować w polskie przedsiębiorstwa sektora MSP łączną kwotę 200 mln zł.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 23 2018 15:48 V9.3.2-1