reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© franz schloegl dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 20 kwietnia 2015

APS Energia stawia na ekspansję zagraniczną

APS Energia chce umocnić pozycję lidera na rynku urządzeń zasilania awaryjnego dla przemysłu w Polsce. Oprócz tego grupa chce wzmocnić swoją pozycję na rynkach eksportowych oraz prowadzić dalszą ekspansję geograficzną i produktową.
- Mamy już dobre sygnały i doświadczenia we współpracy z firmami na rynku tureckim i partnerami z regionu South Eastern Europe. Szukamy obecnie możliwości realizacji projektów na rynkach Ameryki Północnej i Południowej – wymienia Piotr Szewczyk, prezes grupy APS Energia.

Należy przypomnieć, że grupa APS Energia jest beneficjentem obecnych i przyszłych inwestycji realizowanych w sektorze energetycznym w Polsce, zarówno w generacji, jak i przesyle oraz dystrybucji. - Prowadzimy rozmowy z wieloma partnerami o uczestnictwie w realizacji dużych projektów energetycznych zarówno na dostawy systemów zasilania dostarczanych przez APS Energia, jak i prac integracyjnych w zakresie AKPiA, w których specjalizuje się ENAP – informuje Piotr Szewczyk.

Podkreśla jednak, że przyszłość Grupy upatruje głównie w ekspansji zagranicznej. - Rynki wschodni, oczywiście dalej mają dla nas kluczowe znaczenie, natomiast szukamy kolejnych rynków, na których możemy rozwinąć swoją działalność. Niewątpliwie wydarzenia na wschodzie nie sprzyjały wielu przedsiębiorstwom prowadzącym działania handlowe w tym rejonie, jednak nasza grupa z determinacją i zaangażowaniem zdobywała nowe kontrakty, które zaowocowały rekordowymi wynikami na rynku rosyjskim w 2014 roku. Kolejny rok zapowiada się równie interesująco – zaznacza prezes Szewczyk.

Rok 2014 był rekordowy dla grupy APS Energia. W 2014 roku Grupa APS Energia miała 87,2 mln zł przychodów, 13,3 mln zł zysku EBITDA, 11,4 mln zł zysku operacyjnego i 8,3 mln zł zysku netto. Dynamika wzrostu w stosunku do 2013 roku wyniosła odpowiednio 41 proc., 43 proc., 50 proc. i 52 proc. Jak informuje Piotr Szewczyk, firma weszła w nowy rok z bardzo dużym portfelem zamówień, wynoszącym ponad 23 mln zł i sukcesywnie powiększa tę wartość.
Spółka kontynuuje jednocześnie proces przejścia z NewConnect na główny parkiet, ale planuje ograniczyć emisję. - Nasza wstępna planowana emisja została ograniczona, ponieważ widzimy spore możliwości w finansowaniu inwestycji w dużej części ze środków, które generuje nasz biznes – tłumaczy Piotr Szewczyk.

---
Źródło: akcjonariat.pl

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-2