reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© alexander fediachov dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 20 kwietnia 2015

Powstała Koalicja na rzecz Polskich Innowacji

Założycielami są m.in. Fundacja na rzecz Nauki Polskiej, Gdański Park Naukowo-Technologiczny, Intel, Konfederacja Lewiatan, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, PwC, Startup Poland oraz Wardyński i Wspólnicy.
Powoła przez polskie instytucje naukowe, akademickie i biznesowe koalicja będzie działać na rzecz stworzenia przyjaznych warunków dla rozwoju ekosystemu innowacji w Polsce. Spotkanie inauguracyjne odbyło się 16 kwietnia w Warszawie.

W wyniku prac KPI zostaną wypracowane szczegółowe proinnowacyjne rozwiązania na rzecz rozwoju sektora B+R w Polsce i zwiększenia poziomu innowacyjności polskiej gospodarki

- Koalicja na rzecz Polskich Innowacji będzie podejmować między innymi działania mające na celu zbliżenie środowisk naukowych i biznesowych w Polsce, a także poprawienie jakości dialogu międzysektorowego – jest to dla nas jedno z jej najważniejszych zadań. Zależy nam na tym, aby w ramach grup roboczych wypracować między innymi instrumenty wsparcia dla firm chcących zaangażować się w działalność w sferze B+R – dodaje prof. Maciej Żylicz, prezes Fundacji na rzecz Nauki Polskiej.
Bieżąca działalność Koalicji będzie opierać się na pracach czterech grup roboczych dedykowanych poszczególnym obszarom tematycznym:
1) regulacjom prawnym,
2) współpracy nauki z biznesem,
3) zarządzaniu IP, komercjalizacji badań i Venture Capital oraz
4) systemowi podatkowemu w kontekście procesu innowacji.
Operatorem Koalicji na rzecz Polskich Innowacji jest Fundacja Res Publica.

---
Źródło: Fundacja na rzecz Nauki Polskiej, Gdański Park Naukowo-Technologiczny

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 24 2018 23:28 V9.4.0-2