reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© stevanovicigor dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 17 kwietnia 2015

Whirlpool zainwestuje 500 mln EUR we Włoszech

Po przejęciu Indesitu, Whirlpool przedstawił swoje plany rozwoju w Europie, obejmujące mocny rozwój produkcji we Włoszech. Firma zapowiedziała też jednak zwolnienia.
Plan zakłada inwestycje we Włoszech o wartości 500 mln EUR na przestrzeni czterech lat i znaczne zwiększenie mocy produkcyjnych oraz rozwój działalności badawczo-rozwojowej. Włochy mają stać się centrum B+R firmy Whirlpool, wydatki na ten cel we Włoszech mają przekraczać 70% środków, które firma przeznacza na badania i rozwój w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka).

Jednak równocześnie z rozwojem firmy na rynkach EMEA , Whirlpool zapowiada dodatkowe redukcje etatów: zwolnienia czekają 250 pracowników fizycznych oraz 150 osób z działu B+R. To kolejny krok w restrukturyzacji producenta AGD, w 2013 roku Whirlpool zadecydował o zamknięciu fabryki we włoskim Trento i zwolnieniu wszystkich 460 zatrudnionych tam osób.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 21 2018 15:38 V9.3.2-1